Vilkikų eismo ribojimai dėl aukštos temperatūros Ukrainoje ir Moldovoje

Eismas

 Dėl Ukrainos teritorijoje ir Moldovos sostinėje Kišiniove tvyrančių karščių, šiose vietose yra ribojamas krovininių transporto priemonių eismas.

Ukraina

Ukrainos teritorijoje apribojimai galioja visos vasaros laikotarpiu. Jie yra taikomi asfaltuotuose visuomeninio naudojimo keliuose. Jei temperatūra viršys +28°C, vilkikai, kurie sveria daugiau, nei 24 tonos, ir kurių ašies spaudimas viršija 7 tonas, negalės važiuoti keliais nuo 10 iki 22 valandos.
Ukrainoje vilkikai sukelia keliams žalą, kurios dydis siekia 430 milijonų per metus, todėl panašaus pobūdžio draudimas turi didelę reikšmę valstybės valdžios institucijoms.

Moldova

Panašaus pobūdžio apribojimus įvedė ir Moldova. Kol kas, tik šalies sostinėje – Kišiniove. Draudimai taikomi transporto priemonėms, sveriančioms daugiau nei 20 tonų ir tik dienomis, kai temperatūra viršija +30°C. Draudimas taip pat galios nuo 10 iki 22 valandos.

Apribojimas netaikomas transporto priemonėms, pervežančioms maisto prekes ir autobusams, pervežantiems keleivius.

Iki birželio pabaigos Moldovoje paskelbta ypatingoji (geltonoji) padėtis. Viskas dėl aukštos temperatūros, kuri siekia net +37°C.

Šaltinis: TransInfo