Siekis gerinti tolimųjų reisų vairuotojų socialinę padėtį

Naujienos

Seimas, 83 parlamentarams balsavus už, dviem – prieš ir 11 susilaikius, priėmė rezoliuciją „Dėl tolimųjų reisų vairuotojų socialinės padėties gerinimo“. Priimtu dokumentu Seimas įsipareigojo stiprinti parlamentinę tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygų priežiūros sistemos kontrolę.

Rezoliucija Vyriausybei rekomenduojama siekti tolimųjų reisų vairuotojų darbo užmokesčio ir komandiruočių dienpinigių geresnio santykio. Vyriausybė taip pat skatinama pradėti intensyvų tarptautinį dialogą su transporto sektoriuje konkuruojančiomis šalimis dėl tolimųjų reisų vairuotojų socialinių garantijų solidaraus didinimo.

Priimta rezoliucija Seimas ragina Vyriausybę pateikti siūlymus ir ekspertinę pagalbą socialinio dialogo būdu sprendžiant tolimųjų reisų vairuotojų darbo ir socialines problemas, būtent dėl darbo, poilsio ir atostogų laiko nesilaikymo, dėl mokamų atostogų nesuteikimo ir darbo šventinėmis dienomis apmokėjimo, dėl vertimo prašyti nemokamų atostogų, dėl per pusę mažinamų komandiruočių dienpinigių, dėl nederinamo komandiruočių laiko, dėl iš darbo užmokesčio daromų neteisėtų atskaitymų ir rinkliavų, dėl draudimo važiuoti saugiais mokamais keliais, dėl profesinės psichosocialinės rizikos vertinimo nebuvimo, dėl raštu tinkamai neįforminamų komandiruočių, algalapių, darbo užmokesčio išskaitų ir kita.

Lietuvos Respublikos Seimo Informacijos ir komunikacijos departamento informacija

2 thoughts on “Siekis gerinti tolimųjų reisų vairuotojų socialinę padėtį

  1. Sveiki
    Jei karvutė duoda mažai pieno ūkininkas tokia karvutė parduos ir įsigis kita, kuri duoda pakankamą kiekį pieno
    Taip žmonija išgyveno milijonus metų o vežėjai to nesupranta

  2. Rezoliucija – jokios istatymines ar teisines galios neturintis blefas. Mums reikia istatymu,ju laikymosi neisvengiamos kontroles ir grieztu sankciju nesilaikantiems. Na,ponai politikai,kas pakils pries savo lesykla!?

Komentarai nepriimami.