Scania ir Olandijos transporto inspekcija bendradarbiauja kovoje prieš manipuliacijas tachografu

Naujienos

Krovininių transporto priemonių gamintoja Scania, kartu su Olandijos transporto inspekcija (ILT) susibūrė, kad kartų kovotų prieš sukčiavimą su tachografais. Scania pravedė ITL inspektorių mokymus, kad šie galėtų atskleisti net labiausiai ištobulintus sukčiavimo būdus.

Bendradarbiavimas prasidėjo vasarį, kai ILT sulaikė 12 vilkikų iš Latvijos. Sulaikytose transporto priemonėse buvo nustatytos anksčiau Europoje nematytos manipuliacijos tachografais. Vilkikus perėmė transporto priemonių kontrolės padalinys Scania Amsterdam. Scania padalinys Švedijoje davė nurodymą ištirti visus nukrypimus nuo originalaus transporto priemonių programavimo ir neišleisti automobilių, kol nebus atstatyti gamykliniai parametrai.

Scania mechanikai nustatė, kad kai kuriuose vilkikuose buvo įmontuotos programėlės, kurių dėka vairuotojas galėjo pakeisti tachografo būseną į poilsio ir toliau tęsti kelionę. Vienas iš lustų taip pat buvo pakeistas į identiškai atrodantį.

Šiuolaikiniai tyrimo metodai

Scania paslaugų teikimo skyriaus vadovo nuomone, šios manipuliacijos be abejonės buvo atliktos profesionalų – pakeitimų nesugebėtų nustatyti nei policija, nei netgi tachografus kalibruojančios tarnybos. Bendrovė parodė inspektoriams, kur slypi manipuliacijos esmė ir kaip ją galima nustatyti.

Visi Scania padaliniai gavo instrukcijas tikrinti, ar nėra nukrypimų techninės pagalbos teikimo metu. Olandijos transporto inspekcija (ILT) taip pat buvo aprūpinta nauja įranga, kurios dėka inspekcija galės savarankiškai tikrinti, ar su tachografais nebuvo atliktos manipuliacijos. Bendradarbiavimas su Scania suteikė inspektoriams gilesnes žinias, o naujų matavimo instrumentų dėka inspektoriai galės savarankiškai patikrinti vilkiko elektros sistemą, kas pastaruoju metu tapo standartu Olandijos keliuose.

Šaltinis:TransInfo