Rusija ratifikavo e-CMR konvencijos protokolą

Aktualu

Rusijos atsakingos institucijos pasirašė dekretą, kuriuo patvirtino e-CMR konvencijos protokolą.
Rusijos prisijungdama prie e-CMR protokolo parodo, kad stengiamasi didinti tarptautinę prekybą ir skatinti transporto sektoriaus konkurencingumą. E-CMR leidžia naudoti elektronines platformas, kurios mažina administracines išlaidas, užtikrina greitesnį ir patikimesnį apsikeitimą informacija. Rusijos transporto ministerija išreiškė norą dirbti su Tarptautine vežėjų sąjunga IRU ir išspręsti praktinius sistemos įvedimo klausimus. E-CMR įvedimas yra pirmas žingsnis link muitinės dokumentų, įskaitant ir TIR, skaitmenizavimo.

Trumpai apie e-CMR:

– Lietuvoje Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvencijos (CMR) papildomas protokolas dėl elektroninio važtaraščio buvo priimtas 2008-02-20.
– CMR konvencijos protokolas įsigaliojo 2011 m. birželio 4 d.. „Elektroninis važtaraštis“ – važtaraštis, kurį elektroninio pranešimo būdu perduoda vežėjas, siuntėjas ar bet kuri kita šalis, suinteresuota vykdyti vežimo sutartį, kuriai taikoma Konvencija, įskaitant išsamią informaciją, logiškai susietą su elektroniniu pranešimu, perduodamą kaip prisegami priedai ar kitu būdu susijusią su elektroniniu pranešimu, perduodamą kartu su juo ar vėliau taip, kaip elektroninio važtaraščio dalį.
– Procedūros vyksta greičiau, galima išvengti su CMR kopijomis ir originalais susijusių ginčų.
– Tarptautinė vežėjų asociacija IRU ragina visas valstybes priimti reikiamus teisės aktus ir ratifikuoti papildomą CMR konvencijos protokolą susijusi su elektronine šio dokumento forma. Vyriausybės taip pat turėtų suderinti techninius standartus susijusius su elektroniniu parašu, atpažinimo metodais ir kt.
– Transporto įmonės naudodamos e-CMR duomenis saugo ir dalinasi su savo klientams elektroniniu būdu. Tokia sistema sumažina žmogiškojo faktoriaus klaidų tikimybę ir pagerina transporto operacijų efektyvumą.
– Esminis sistemos pranašumas yra tas, kad vos tik krovinys pasiekia sandėlį, vežėjas iš karto gali pateikti sąskaitą už pervežimą, nes CMR dokumentas tą pačią akimirką būna užpildytas ir prieinamas visiems pervežime dalyvavusiems ūkio subjektams.

Šaltinis: CargoNews, LINAVA