Nuo sausio 1-osios Estijos keliai taps mokami visiems automobiliams, kurių masė didesnė nei 3,5 tonos

Aktualu

 Nuo 2018 m. sausio 1 d. Estijos bendrojo naudojimo keliai taps mokami visiems N2 ir N3 kategorijų automobiliams, kurių masė didesnė nei 3,5 tonos. Apie tai pranešė Estijos automobilių kelių direkcija. Mokesčių dydžiai siejami su bendra vilkiko ir priekabos mase, ašių skaičiumi ir emisijos klase.

Pareiga sumokėti kelių mokestį teks transporto priemonės savininkui. Jei automobiliu naudojasi atsakingas naudotojas, įrašytas į Estijos kelių registrą, tuomet pareiga sumokėti kelių mokestį teks atsakingas naudotojui.

Mokestis bus mokamas už tam tikrą laiką

Kelių mokestis bus mokamas už tam tikrą laiką. Nuvažiuotas atstumas įtakos jo dydžiui neturės.

Mokestį reikės sumokėti iki išvažiuojant į reisą. Tai bus galima padaryti bet kurią savaitės dieną, bet kuriuo paros metu. Sumokėtas mokestis bus fiksuojamas elektroniniu būdu, jokių popierinių patvirtinimų nereikės. Susimokėjus iš karto galima naudoti keliais.
Mokesčiai už kelius bus priimami nuo šių metų gruodžio 20 d.

Sankcijos

Nesumokėjus kelių mokesčio, kontroliuojančios institucijos pareigūnai turės teisę išrašyti baudą tiek automobilio vairuotojui, tiek ir automobilio savininkui. Bet to, pareigūnai turės teisę neleisti vairuotojui judėti toliau tol, kol kelių mokestis nebus sumokėtas.

Kelių mokesčio tarifai

Automobiliams, kurių masė >3,5 – 12 tonų (eurais):

Automobiliams, kurių masė >12 tonų (eurais):

Kelių mokestį, nemokant komisinio mokesčio, nuo gruodžio 20 d. galima sumokėti tokiais būdais:

  • internetiniame puslapyje www.roadtoll.ee bankiniu pavedimu arba VISA ir MASTERCARD kortelėmis;
  • klientų biure, kurį aptarnauja kelių priežiūros departamentas. Darbo laikas ir daugiau informacijos paspaudus šią nuorodą.
  • pasienio postuose Narva, Koidula ir Luhamaa. Galima apmokėti grynais arba kortele;
  • Mokesčių ir muitinės departamente.

Taip pat už naudojimąsi keliais galima sumokėti ir įvairiose kitose vietose (degalinėse, aptarnavimo centruose). Tuomet reikės mokėti komisinį mokestį, kurį nustato paslaugos teikėjas.
Dėl papildomos informacijos galima kreiptis adresu teetasu@mnt.ee

Šaltinis: CargoNews