• Sveiki apsilankę Fura.lt forumas. Prašome login arba sign up.

Straipsnis Naktinis darbo laikas vairuotojams

Pradėjo gosaB, 04 Liepa 2016, 19:24

« ankstesnis - sekantis »

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

gosaB

2016-06-19 sukurtas straipsnio http://www.fura.lt/index.php?newsid=1132">Naktinis darbo laikas vairuotojams aptarimas forume

dariuks

"Definicja pory nocnej została dodana do Art. 2 Ustawy o czasie pracy kierowców w punkcie 6a i ma zastosowanie wyłącznie do celów ustalania czasu pracy, a mianowicie pora nocna to okres czterech godzin pomiędzy godziną 00.00 i godziną 07.00. Porę nocną zatem skrócono o połowę. Dla przewoźników jest to bardzo korzystna zmiana, biorąc pod uwagę fakt, iż zgodnie Art. 21 w/w ustawy w przypadku, gdy praca jest wykonywana w porze nocnej, czas pracy kierowcy nie może przekraczać 10 godzin w danej dobie."
Kas supranta gali pasiskaitinet ir visa straipsni - http://transtica.pl/news/13/65/Pora-nocna-dla-kierowcow-od-stycznia-2012-r.html

Stai kaip skamba tai lenkiskai , o trumpai isvertus, jeigu nuo 00.00 iki 07.00 tame laikotarpyje jus isdirbote 4 val , tuomet jus jau dirbate nakti ir jusu darbas negali tuomet virsyti 10 valandu.
Jau labai senai daug diskutuota apie sias pataisas , bet tikrai ju neskaiciau reglamente, na o kiek teko , tai tik lenkiska varianta ir visur jis yra tik kaip Darbo kodekso pataisos. Taigi daug profesines sajungos pirminiko teiginiu , yra neteisingi ir klaidinantys .Jei as neteisus , pataisykite , bet prasome tik ne zodziais - as girdejau , ar as manau , o dokumentais arba straipsniais. Tik diskusijose rast galima teisybe .

Dėdytė

Ne išdirbote 4 val., o kiekviena valstybė nacionaliniais teisės aktais turi galimybę nustatyti 4 valandų periodą tame laikotarpyje nuo 0 iki 7 val ir jums užtenka kad ir kelias minutes dirbti tose 4 val. ir skaitosi jog dirbote darbą nakties metu. Anglijoje krovininiam transportui nakties darbas skaitosi nuo 0 iki 4 val, kai keleiviniam nuo 1 iki 5 val. Tai yra apibrėžta EU direktyvoje 2002/15 kuria taip pat remiasi ir reglamentas 561/2006. Lietuvoje tų 4 val. nėra nustatyta. Tai aprašyta LR Vyriausybės  nutarime Nr. 583 (jei neklystu) 2005 m.

osama

Bet kuriuo atveju, 24 sios brosiuros puslapyje - pasakyta konkreti tiesa : 10 val bendro per ta 24 val perioda.[attachment=62]

Dėdytė

Ne bendras laikas, o konkrečiai vairavimas+kiti darbai+budėjimo laikas (jei vienas vairuotojas) = 10 val. Pertraukos į darbo laiką neįskaitomos. Bendras laikas, kaip įpratę, gali būti iki 15 val.

dariuks

"Budejimo laikas"    Nenuvaziuokit visiskai jau i pievas su tom savikurybomBeje  Osama , tavo nurodyme aprasyta vietiniu vairuotoju darbo laikas , juk ten yra ir 6 val vairo + 30 min pauze ir vel 3 val vairo , ar mum ir taip galima ? Peace vyrukai , bet tie naktiniai tai tik nacionaliniu istatymu pagrindu , reglamente apie tai ne zodzio , o mes turim laikytis tik savo nacionaliniu istatymu ir reglamento ,o ne anglu ar lenku istatymu susijusiu su naktiniu darbu.

mula

Tssss sakant,klausiau lenku transportiniu,apie sia jusu issakyta saviveiklajie man labai aiskiai pasake,tokia,, savoka'" sukurta yra,bet praktikoje nelabai taikoma.

Dėdytė

Kiekviena valstybė privalo pagal direktyvą 2002/15 perkelti į savo teisę šias nuostatas, taigi tai nėra konkrečios valstybės sprendimas ir ten nėra parašyta vietinių vairuotojų sąvokos. 6 val  nemaišykite su vairavimu. Vairuoti max be 45 min pertraukos galima kaip ir visada tik 4,5 val. O budėjimo laikas, ar kaip aprašyta toje pačioje direktyvoje, irgi įskaitomas į darbo laiką (jei dirba vienas vairuotojas)