Forum > DARBDAVIŲ IR DARBUOTOJŲ SANTYKIAI

Dėl peticijos prieš vairuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimą

(1/6) > >>

almamantas:
Sveiki, kolegos. Baltarusiai ir ukrainiečiai vairuotojai su savo pigia darbo jėga užpuolė Europą. Jų pilna mašinose su LT, PL, LV valstybiniais numeriais. Kol dosnioji LT valdžia lengvabūdiškai dalina jiems leidimus dirbti Lietuvoje, neva Lietuvoje nebeliko lietuvių vairuotojų, tai tie svetimšaliai po pusę metų ramiausiai dirba Vokietijoje, Prancūzijoje. Jie vairuoja LT registruotus sunkvežimius, o sunkvežimių savininkai (lietuviai darbdaviai), įdarbina tuos sunkvežimius į Vakarų šalių ekspedijavimo kompanijas. Mūsų darbdaviai "atsiveža" pigią darbo jėgą iš trečių šalių, "padaro" leidimus dirbti. Tuo metu mes, lietuviai vairuotojai netenkame darbo, nes nesutinkame dirbti už sumažintą algą. Daugybė baltarusių ir ukrainiečių neturi jokio supratimo apie vairuotojų darbo ir poilsio režimą, tai "mūsų" vadybininkai juos gali vaikyti kaip šuniukus.
Jau atėjo laikas imtis priemonių, kad pristabdytume svetimšalių įdarbinimą. Galbūt yra teisiškai apsišvietusių vairuotojų, kurie galėtų surašyti peticiją, o mes ją pasirašytume. Manau, kad yra nemažai nukentėjusiųjų, dėl svetimšalių įdarbinimo į mūsų darbdavių firmas.

Uosish:
Buvo jau tai bandyta daryti europiniu lygmeniu per fair transport. Deja reikiamo parasu skaiciaus surinkta nebuvo.. is Lietuvos balsavo labai nedaug.. taip kad kolkas visiems viskas ok.. ir manau tai bus dar ilgai...

Neiksanas:
Sveiki, tai kad Lietuvoje mastanciu ir norinciu kazka keist vairu yra vienetai. Pats tokiu esu sutikes tik saujele. Visiems viskas gerai kol gerai, niekas apie ateiti negalvoja.

almamantas:
Uosish, Tai liūdna, kad mūsų tautiečiai tokie pasyvūs. Vokietijoje keliose iškrovimo vietose mačiau lietuvių platinamus lankstinukus vokiečių kalba. Vokiečiai buvo agituojami spręsti tarptautinę problemą ir vengti bendradarbiauti su trečiųjų šalių vairuotojus įdarbinančiomis įmonėmis.Man anksčiau netrukdė tie svetimšaliai, kurie su LT mašinomis iš EU į Rusiją ratais važinėdavo. Bet "krizės" metu darbdaviai permetė savo mašinas dirbti po Vakarų Europą. Dabar ukrainiečiai važinėja po EU pusę metų ir ilgiau trunkančiomis kadencijomis. Nors realiai jie turi tik laikiną leidimą gyventi ir dirbti Lietuvoje. Labai gaila, kad jų nekontroliuoja Vokietijos BAG ar kitos kitų šalių tarnybos.

Neiksanas:
Cia yra tikra problema ir ji kuo toliau tuo labiau pasireiks, del jos dar daugiau jaunu vairuotoju isvaziuos dirbti svetur. Bet kaip ir sakau niekas nenori nieko keisti. Nes kad ir jauni vairai tokie kaip as, net nesigilina i tas problemas ir gyvena sia diena.Norint kazka keisti ar kazkokias peticijas rasant neuztenka 10 ar 100 parasu kai vairuotoju yra keli tukstanciai. Bet as tai tik uz pokycius kurie visiems atnestu naudos

Navigacija

[0] Pranešimų sąrašas

[#] Kitas puslapis

Eiti į pilną versiją