Informacija

Dėmesio! Ryšium su forumo perkėlimu į naują TVS valdymo sistemą, esamiems forumo nariams norint prisijungti prie forumo reikia "atstatyti pamirštą slaptažodį."
Su pagarba,Administratorius

Naujausi pasisakymai

Nariai
  • Viso narių: 303
  • Naujausi: Lotas
Statistika
  • Viso įrašų: 6148
  • Viso temų: 205
  • Apsilankė šiandien: 11
  • Viso apsilankė: 144
  • (11 Kovo 2019, 14:14, Pirmadienis )
Naršantys nariai
Nariai: 0
Svečiai: 11
Viso: 11

Autorius Tema: Darbas Norvegijoje  (Skaityta 41759 kartus)

AK 47

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #80 Įrašytas: 24 Spalio 2013, 15:15, Ketvirtadienis »
Sveiki :). Na idarbinimo procedura tikrai paprasta. 1 variantas,kuomet jau esate legaliai dirbe norvegijoje: sutariat del darbo,del apmokejimo,del pradzios laiko ir susirasot kontrakta. :) toliau jau tik dirbti belieka. 2 variantas,kuomet dar nesate dirbe norvegijoje: susirandat darbavi,susitariat del darbo,apmokejimo....,gaunate darbo leidima is UDI,einate i skato kontora(mokesciai) ir gaunate skate korta(be jos  mokesciu mokesite 50 %). SVARBU ! be darbo kontrakto negausite leidimo dirbti is UDI(migracijos tarnyba),be leidimo dirbti negausite skatekortos(paskirtas mokesciu procentas). Tai manau jog viskas prasideda nuo darbo paieskos. Nera svarbu koki darba rasite dirbti,visa procedura vienoda.Gal kiek patikimiau darbdaviai ziuri i zmones kurie jau visa sia procedura susitvarke. CV siuntineti reikia,bet daugumai darbdaviu vien cv neuztenka,reikia dar ir Søknad,tai yra kaip prisistatymas,kas toks,kuo uzsiimi,apie save apie tai,kodel nori dirbti ir pan.....Jei atvirai,dauguma darbdaviu dazniau skaito tik søknad ir jei uzkabina,tuomet jau ir cv pasiziuri.Manau jog be prisistatymo tas nusiustas cv is esmes nieko vertas. Dar yra toks dalykas norvegijoje"kjøresedel" .Na tai toks popierelis is policijos :).Zodziu jis gaunamas is policijos tada,kai jus praeinate norvegijoje sveikatos patikrinima ir policija sutikrina duomenis apie jus del nusikalstasmumo.Sitas popierelis dauguma atveju reikalingas dirbant su keleiviais,nors pasitaiko atveju kuomet jo reikalauja ir dirbant su kroviniais...Bijau sumeluot,bet medkomisija norvegijoje kainuoja mazdaug 400 nok.... Darbo ieskotis galima ir reikia visais imanomais budais. Tiek per pazystamus ir pazystamu pazystamus,tiek uzsiregistruojant visose imanomose vietose(NAV, ADECCO,PROFFICE, FINN ir daugelyje kitu.Na jei pasidomesit tikrai rasit daugybe idarbinimo agenturu ir portalu.)Yra dar toks zars.lt ,kur jau parinkti skelbimai(pagrinde is NAV). Jei jau esate norvegijoje,tai vietoj to kad siusti cv,geriau gyvai susitikti ir pasikalbeti apie galimybe gauti darbo bei palikti cv. CV ir søknada geriausia rasyti norvegu kalba,kadangi darbdaviai dauguma atveju pirmiausiai ziuri i tuos cv,kuriu skaitymui jiems pakanka savo kalbos.Manau jog tiek Søknad,tiek CV galima uz nedidele kaina issiversti i norgu kalba,jei nera pazystamu ,kurie galetu pagelbeti su siu dalyku parasymu. Neseniai teko kalbeti su vienu norvegu,kuris turi  6 masinas.Buvo parases jis skelbima,jog jam reikia darbuotoju. Sake jog per kelias valandas emeilu gavo kalna cv :) bulgarija,rumunija,lenkija,lietuva,estija,latvija,svedija.....konkurencija didziule! :) stai cia,jei bent minimaliai kalbate norvegiskai,tai jau tampate konkurencingas! Del kalbos : na rukom speju daugelis is musu :),tai stai jei per kiekviena parukyma ismoktume bent jau po zodi,tuomet gan greitai pradetume gaudytis bent apie ka kalba eina! Gal kazkas man papriestarautu,jog reikia kursu ir panasiai....Na atsakymui galeciau pasakyti jog pirmiausia tam kad kazka ismokti,reikia pradeti mokintis! o mokintis gramatikos nemokant zodziu yra :(.... Dauguma norvegu vairuotoju vasarai eina atostogu,tuomet yra tikrai daug galimybiu susirasti darbo.Tiesa dauguma tokiu darbu buna tik vikarai,na tai reiskia-pakaitiniai,laikini.Na bet! kaip sako,reikia bent koja ikelti!.Beje bent per vasara padirbus vikaru gal ir negausite pasiulymo fast darbui,bet bent jau patirtis tikrai matysis jusu CV,jog jau esate dirbe norvegijoje vairuotoju ir jau turite kazkokios patirties. Del patirties: manau nera geresnes vietos kur butu galima igyti patirties nei norvegija! Aisku tam labiausiai tinkama yra vasara. Bet norvegijoje legaliai dirbant yra viskas drausta,neskriaudzia del kuro,neatskaitineja uz bele ka....Tai stai todel manau jog tai viena is labiausiai tinkamu vietu igyti patirties. Na o be patirties manau jog neverta spjauti i darbdavi,kuris siulo mazesni atlygi uz darba,kadangi dalis to atlygio,kuri gausite bus ne pinigai o igyta patirtis. Noriu palinketi visiems ieskantiems sekmes, o visiems kelyje-nepaslysti!

Lazeris

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #81 Įrašytas: 24 Spalio 2013, 22:07, Ketvirtadienis »
Laba,na pagarba ak 47 uz zmogiska atviruma ir informacija,mastau jau senaiai emigruoti i NO bet vis nerandu nei patarimu nei normalios info kaip vairo darbo jieskotis o dar ypac zaliems-naujiems vairams,tad dar karta pasikartosiu pagarba tokiem zmonem kaip ak 47

furistas1966

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #82 Įrašytas: 25 Spalio 2013, 18:47, Penktadienis »
noreciau tik biske patikslinti: leidima dirbti ir gyventi isduoda politi, aisku tik kai turesi kontrakta, o udi.no reikia tik uzpilditi ir atprintinti paraiska, o toliau kaip ir aprasyta: 1)kontraktas; 2)registracija politi; 3)skattekontor ir 4)bankos saskaita. o seip yra labai daug info, ir cia buvau parases, gal ne tiek placiai, nes tingiu rasyti. yra dar lietuvis.no saitas ten irgi labai daug naudingos informacijos.
« Paskutinį kartą keitė: 25 Spalio 2013, 18:51, Penktadienis sukūrė furistas1966 »

Lazeris

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #83 Įrašytas: 26 Spalio 2013, 22:43, Šeštadienis »
Sveki vairai,na jo ta puslapy ziurejau lietuvis.no yra ten info visokio tikrai nemazai,bet gal yra zinanciu kokiu lietuvisku agenturu lietuvoj kurios darba suranda NO zinau kad kapeikas moka bet bent jau praktika butu,o poto gal ir pas norvega po kiek laiko galimybe butu isidarbint.

Jonas123

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #84 Įrašytas: 27 Spalio 2013, 21:26, Sekmadienis »
Medkomisija kainuoja 455kr. Praeita savaite ejau pats! Bet ji reikalinga tiktai jeigu keiti lietuviskas teises i norvegiskas(turint aukstesnes kategorijas nei B) arba laikaisi kategorijas virs 3,5T masinoms. Tam reikia kreiptis i statens vegvesen.no

arvisplius

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #85 Įrašytas: 28 Spalio 2013, 00:44, Pirmadienis »
nebutinai.Man atrodo priklauso nuo med.klinikos arba savivaldybes.As ejau pries 3 savaites.Kainavo apie 400 plius-minus 20-30nok.Tikrai ne daugiau.Praejau per 10-15min

Kamaz 6x6

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #86 Įrašytas: 29 Spalio 2013, 17:02, Antradienis »
Sveiki kolegos,Kaip matau daug diskutuojate apie darbo paieskas ir pati darba. Tai prisijungsiu ir as.Darba man surado norvegai, rekomendavo mane ir dabartinis mano sefas mane pasieme apmokimams, apmoke, pamate kad nesu kvailas ir pasirasem kontrakta, BET ka noreciau pasakiti ir kad, is mano klaidu jus kiti pasimokitumet.Kai pasirasinejau kontrakta, sefas parase kad per diena dirbsiu 5.5h, as jo iskart paklausiau, ar ilgai man reiks tiek mazai dirbti, jis man zodziu patvirtino, kad pradirbus 3 men, darbo man padauges. Na ok, pakalbejom ir palikom, o kontrakte parasita ir liko 5.5h per diena. Dirbu jau 5 menesiai, daugiau valandu negaunu, snekejau su sefu, sakau juk buvome kalbeje kad gausiu daugiau, o jis man ir sako, nu ne, kontrakte parasem kad dirbsi 5.5h .. Kokia esme, kad ne zodziais reikia kalbetis, o viskas rastu rasitis, kad po to butu galima kazka kazkur iroditi.. Nes as va jau 5 men, kaip dirbu kasdien tik po 4.5 -5.5 h .... Tikrai alga nera didele, nors atsakomibe tikrai didele ...
« Paskutinį kartą keitė: 29 Spalio 2013, 18:13, Antradienis sukūrė Kamaz 6x6 »

Lazeris

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #87 Įrašytas: 29 Spalio 2013, 19:28, Antradienis »
Sveikas kamaz 6x6 nu kas tiesa tai tiesa kad ne zodziais o rastu reikia uztvirtint pazadus ir įsipareigojimus,man teko karjera vairo lt pradet tai nusivyliau juodai padirbau tik tiek kol apsimokiau visa esme ir svarbiausius sio darbo niuansus. Db mastau lekti i No tad viskas įdomu apie darba pas norveus.Tai kaip suprantu per pazystama norvega darbinaisi?ar jau buvai kazka dirbes no?

Kamaz 6x6

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #88 Įrašytas: 30 Spalio 2013, 09:39, Trečiadienis »
Jo, as dirbau pas norvegus ir kazkada uzsiminiau kad turiu teises C,CE ir noreciau sukvezimi vairuoti, nu ir taip prasidejo. Aisku man labai pasiseke, nes mane prieme is vis be patirties... Nes net LT su fura nevazeves.. Darbas tai patinka, atvaziuoji pasikrauni, isvezioji  ir laisvas. Bet kaip ir minejau anksciau visa beda kad neduoda valandu, bandziau ieskotis papildomo darbo, tai nelabai kad reikalingas esu, jeigu as laisvas nuo 12h.. tai va, darba turiu gal ir nebloga, patirti kaupiuos, kalba mokausi, bet sakau nepasimaukit jus, netikekit ka jie sneka, tegul viska suraso i kontrakta, o tu istok i profsajunga, aisku reiks ten kelis simtus kronu moketi, bet tada jau busi garantuotas savo teisemis. Kaip bus parasita kontrakte, taip ir dirbi, jeigu kas tik blogai, skambutis i profsajunga ir jie ispres tavo problema. Aisku, kad jie sprestu tavo problema turi buti naris ir moketi imokas, siaip jie nepadeda, jeigu nesi nariu ... :) Bet kadangi pas mane kontrakre parasitos mazos valandos, as ir dirbu ta valandu skaiciu, tai niekas man negali padeti ...

Lazeris

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #89 Įrašytas: 30 Spalio 2013, 20:31, Trečiadienis »
Sveiki,na apie profsajungas no esu girdejas ir skaites kad jo dirba savo darba gerai.Na o skebinas nav puslapy neblogas,tik kad adr neturiu reik eit laikytis uzsieny jis tikrai vertingas pliusas.

Lazeris

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #90 Įrašytas: 31 Spalio 2013, 20:36, Ketvirtadienis »
Sveiki,nu del kalbos abejoju,nes db su anglu kalba nieko gero no jo buna zmones randa papuola tinkamu laiku tikamoj vietoj.As pats anglu ok laisvai kalbu,bet ruosiuosi no kalba mokintis.

Danyla

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #91 Įrašytas: 14 Lapkričio 2013, 12:29, Ketvirtadienis »
aciu uz issamius atsakymus.na as no jau 4 metai,iki siol dirbau miskuose su technika,prie medziu pjovimu,istampymu.pinigai geri bet ir rizikingas darbas,tad bandysiu laime prie vairo.po nauju vaziuosiu dar tik laikytis kategorijas.na angliskai sneku laisvai ,norvegiskai ir susisneku,turesiu nemazai rekomendaciju,manau nebus bedu rast darba.belieka klausimas,ar speciau issilaikyt c,ce kat,adr,95koda,per 2-3men.

giefa

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #92 Įrašytas: 14 Lapkričio 2013, 18:13, Ketvirtadienis »
Kiek siandien suzinojau,tai jau lietuvems nuo spalio 1 dienos nebeizduoda leidimu gyvent policijoj.

furistas1966

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #93 Įrašytas: 14 Lapkričio 2013, 20:45, Ketvirtadienis »
idomu butu suzinoti iskur info? nesu neko girdejas, nors aisku man neaktualu, gal del to ir negirdejau, bet yra geri pazistami norvegai, neko visiskai nesake. labai abejociau del sito dalyko, gali nurodyti saltini.

giefa

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #94 Įrašytas: 14 Lapkričio 2013, 21:12, Ketvirtadienis »
bande registruotis zmogus i politi.no del leidimo gyvent,ir nebeleidzia registruot. O zinai pats be jo nieko negali tvarkytis dokumentus....lenkam ir nuo rugsejo 1 nebeleidzia..:)))

Danyla

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #95 Įrašytas: 15 Lapkričio 2013, 14:05, Penktadienis »
anksciau buvo gandu,kad norgai ives vizas rytu europai,gal link to ir einama,jei jau neina registruotis politi.

furistas1966

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #96 Įrašytas: 15 Lapkričio 2013, 20:49, Penktadienis »
bande registruotis zmogus i politi.no del leidimo gyvent,ir nebeleidzia registruot. O zinai pats be jo nieko negali tvarkytis dokumentus....lenkam ir nuo rugsejo 1 nebeleidzia..:)))ar turi tavo zmogus darbo kontrakta?

arnoldas1221

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #97 Įrašytas: 18 Lapkričio 2013, 01:19, Pirmadienis »
Ieskau darbo 3 menesius, ka padariau isvada NEIMANOMA be kalbos ir . Nuo senu laiku kas ilinde tas o dabar viskas arba kalbi norvegiskai arba tau tiesiog pasiseka , retas atvejis.

furistas1966

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #98 Įrašytas: 18 Lapkričio 2013, 11:26, Pirmadienis »
arnoldas1221 tu sita papasakok zaliam, nes kai as ta pati rasiau jis manes bande itikinti kad as vejus rasau, anot jo puse lenku, kurie dirba cia, net angliskai nemoka beveik, o tu cia apie norvegu kalba sneki   . taip sekme yra isesmes pagrindis dalykas, o seip laikas nuo laiko perziuriu NAV tinklapi, tai aplamai stipriai sumazejo, ne tik vairam, bet aplamai darbo skelbimu, bent jau mano fylke.

toreva

• Svečias
Darbas Norvegijoje
« Atsakymas #99 Įrašytas: 09 Gruodžio 2013, 22:53, Pirmadienis »
http://www.norwaytalk.com/121.htmcia skaitykit kaip norvegas broliui latviui parave tris tonas sniego :)