Pristatyti naujieji 2019 m. laidos „Renault Trucks T“ ir „D“ sunkvežimiai

Transportas

Degalų sąnaudos ir emisija

2019 metų „Renault Trucks T“ ir „T High“ modeliai turi „DTI 11“ ir „DTI 13“ variklius, atitinkančius 2019 m. rugsėjo 1 d. įsigaliosiantį „Euro 6“ D pakopos emisijos reglamentą. Juose montuojami naujos kartos kietųjų dalelių filtrai, kurių ilgaamžiškumą užtikrina jų gamybai panaudotos naujos medžiagos su kobalto ir vanadžio lydiniais. Jėgainės aprūpintos „Adblue“ skysčio kokybės davikliais, išmetamųjų dujų apdorojimo sistemoje atsisakyta septintojo degalų purkštuko.

„Renault Trucks T 2019“ aprūpinti naujos kartos pastovaus greičio palaikymo sistema „Optivision“. Dabar ši sistema visus duomenis saugo centriniame valdymo bloke ir, atsižvelgdama į kelių topografijos ypatumus, optimaliai parenka pavarų perjungimo strategiją. Tai palengvins vairuotojo darbą planuojant maršrutą vietovėse, kuriose duomenų srauto ar GPS ryšys nėra stabilus, pavyzdžiui, važiuojant tuneliuose.

Dar viena naujovė yra adaptyviosios „Eco Cruise Control“ sistemos parinktys, padedančios sumažinti degalų sąnaudas. Šie patobulinimai bei nauja įranga vežėjams degalų sąnaudas leis sumažinti 3 proc., lyginant su ankstesne karta.

Didesnis vairuotojo komfortas

2019 metų T gamos sunkvežimių kabinos išsiskiria nauja, aukščiausio lygio apdaila.

Prietaisų skydas ir durų apdaila papuošta anglies pluošto dekoru, kuris puikiai dera prie juoda oda trauktų sėdynių ir pilko atspalvio kabinos lubų apmušalų. Eksterjere galima rinktis blizgios juodos arba oranžinės spalvos veidrodžių ir radiatoriaus grotelių elementų apdailą. Identifikacinė lentelė aiškiau nurodo modelio pavadinimą, galią ir variklio tipą. Papildomą eilutę vežėjas galės panaudoti savo poreikiams.

Geresnė aerodinamika

„Renault Trucks“ įgyvendintas eksperimentinio „Urban Lab 2“ sunkvežimio tyrimų projektas patvirtino, kad optimizavus aerodinamines distribucinio sunkvežimio savybes galima reikšmingai sumažinti ir degalų sąnaudas, ir anglies dvideginio emisiją, o ypač tais atvejais, kai sunkvežimis naudojamas priemiesčiuose.

Atnaujindami „Renault Trucks D“ ir „D Wide“ aerodinaminių priemonių paketą inžinieriai optimizavo oro srautų tekėjimą aplink sunkvežimį, tokiu būdu sumažindami degalų sąnaudas bei emisiją. 2019 metų modeliai siūlomi su naujais šoniniais oro aptakais, taip pat nauju reguliuojamu stogo oro aptaku, kurį dėl dvylikos pozicijų parinkčių galima pritaikyti bet kokiam kėbulo tipui.

Siekiant padidinti vairavimo saugumą ir komfortą „Renault Trucks D“ ir „D Wide“ komplektuojami su naujomis pagalbinėmis sistemomis. Adaptyvioji pastovaus važiavimo greičio palaikymo sistema (ACC) automatiškai palaiko optimalų ir saugų atstumą iki priekyje važiuojančios transporto priemonės net ir judant intensyviame transporto sraute, tuo gerokai sumažindama vairuotojo nuovargį.

Reguliuojamas greičio ribotuvas (ASL) tapo standartinės įrangos dalimi. Abiejų sistemų valdymo mygtukai sumontuoti patogioje, vairuotojui lengvai pasiekiamoje vietoje, todėl gerokai palengvina vairuotojo darbą, o patį važiavimą daro efektyvesnį.

Šios įdiegtos naujovės leis klientams 7 proc. sumažinti degalų sąnaudas palyginti su ankstesne modelių karta.

Visus naujuosius 2019 metų „Renault Trucks“ jau galima užsisakyti ir Lietuvoje. Beje, D serijos modeliai yra pritaikyti naudoti biodyzeliną (iki 100%), taip pat siūlomos suslėgtomis gamtinėms dujoms CNG varomos versijos.

Šaltinis: CargoNews