Lapkričio mėnesį MAZas pradės mikoautobusų surinkimą

Transportas

Minsko automobilių gamykla (MAZ) nuo lapkričio mėnesio naujojoje Bresto gamykloje pradeda serijinį furgonų ir mikroautobusų surinkimą. Šie automobiliai skirsis tuo,kad bus nebrangūs ir orentuoti į vietinę rinką. Surinkimo cechai įkurti laisvuose ОАО «Брестмаш» (AB “Brestmaš”) plotuose.

Pirmieji, pradedami surinkinėti automobiliai bus keleiviniai mikroautobusai MAZ 281,kurio prototipas jau yra praėjęs visus reikalingus išbandymus. Naujoko ilgis 6 m, plotis 2,1 m, aukštis 2,8 m, o ratų bazė siekia 3,57m.

Gamykla numatė keletą salono variantų – nuo krovinino iki pilnai keleivinio, kuriame 16 vietų keleiviams be vairuotojo. Automobilis turi 5 duris,įskaitant vienas slankiojančias, komplektuojamas su salono kondinciavimo sistema, autopilotu, navigacija, magnetola. Mikroautobusas turės atbulinės eigos parktronikus, ABS, SRS. Pirmieji modeliai turės turbodizelinį 150AG euro5 variklį JAC ir mechaninę greičių dėžę.

Taip pat yra sukurtas krovininis furgonas MAZ-365022 su metaliniu kėbulu ir integruotu į jį rėmu. Šio furgono matmenys tokie pat kaip ir mikroautobuso, o maksimali masė siekia 4050 kg.

Ateityje gamyba bus lokalizuojama,šiame procese dalyvaus holdingo kompanijos «БЕЛАВТОМАЗ» (“BELAVTOMAZ”) ir «Автокомпоненты» (“Avtokomponenty”, koncernas «Белнефтехим» (“Belneftechim”) ir kiti.

Šaltinis: Transinfonews.by