Elektra varomo „Tesla“ vilkiko premjera

Transportas

 Šiandien ryte (Lietuvos laiku) Hawthorne mieste Kalifornijoje įvyko naujo “Tesla Motors” sunkvežimio premjera – “Tesla Semi”. Miniai vilkiką pristatė pats Elonas Muskas, „Tesla Motors“ vadovas.
– Vairuoti „Semi“ yra taip paprasta, kad net ir aš sugebėčiau tai daryti, nors ir neturiu supratimo apie vilkikų vairavimą – premjeros metu sakė Elonas Muskas.
Neįtikėtini faktai apie “Tesla Semi”
– Žinau, tai, ką matote ekrane, atrodo labai lėtai. Ir netgi nuobodžiai. Tačiau vienas reikšmingiausių skirtumų tarp įprasto, dyzelinu varomo vilkiko, tai įsibėgėjimas iki 96 km/val. (60 mylių) – sakė E. Muskas scenoje.
Tai tikrai puikus rodiklis. Pristatome dar keletą įdomių faktų apie elektrinį “Tesla Semi”:

 • – Nuvažiavimas: 500 mylių (805 km),
 • – Įkrovimo laikas – 30 minučių (norint nuvažiuoti 400 mylių),
 • – Varomas – 4 atskiromis elektrinėmis jėgainėmis, varančiomis jį į priekį,
 • – Įsibėgėjimas – per 5 sekundės iki 97 km/val. (60 mylių),
 • – Pakrauto vilkiko įsibėgėjimas (36 t) – per 20 sekundžių iki 97 km/val. (60 mylių),
 • – Aerodinaminis koeficientas – 0,36
 • – Kaina su draudimu ir papildomomis išlaidomis – Elono Musko teigimu, 25 proc. mažesnė nei įprasto dyzelinio sunkvežimio,
 • – Eksploatacijos kaštai – beveik 50 proc. mažesni, lyginant su tradiciniais vilkikais (kaina paskaičiuota kaip pavyzdį imant konvojų sudarančių 3 vilkikų atliekamą pervežimą 100 mylių trasa – vidutinė vienos nuvažiuotos mylios kaina tradicinių vilkikų atveju pagal paskaičiavimus siekia 1,51 JAV dolerio, o vykdant pervežimą „Tesla“ vilkikais – 0,81 JAV dolerio),
 • – Langų stiklai – šarvuoti,
 • – Patobulinta autopiloto sistema – eismo juostos asistentas, avarinio stabdymo sistema ir perspėjimai apie susidūrimą.
 • – Milijono kilometrų garantija.

Greitas pakrovimas, ilgas važiavimas ir žemi eksploatacijos kaštai

„Tesla“ koncerno savininko Elono Musko pristatytas vilkikas pirmiausia stebina savo neįtikėtinomis važiavimo galimybėmis (500 mylių – apie 800 km) ir greitu pakrovimo laiku (30 min.). Ankstesnių ataskaitų duomenys liudijo apie 200 ir 300 mylių maksimalų atstumą, tačiau Musko netenkino tokie rezultatai.
Muskas tikina, kad vilkiko akumuliatorių bus galima pakrauti bet kuriame pasaulio kampe.

Toks ilgas nuvažiavimas ir žemi eksploatacijos kaštai tapo įmanomi dėl keturių nepriklausomų variklių, po kabinos grindimis įmontuotų akumuliatorių, o taip pat dėl transporto priemonės aerodinamikos.

Muskas pabrėžia, kad „Semi“ automobilio aptakumo koeficientas yra žemesnis nei sportinio monstro „Bugatti Chiron“ („Chiron“ – 0,38, „Tesla“ – 0,36, tradicinis dyzeliu varomas vilkikas – 0,65-0,70).

Netipinis „Semi Truck“ vidus
„Semi“ skiriasi nuo kitų vilkikų ne tik išoriškai, bet ir savo vidaus įrengimu.
Vairuotojo vieta yra kabinos viduryje, o iš abiejų vairuotojo pusių yra įmontuoti du ekranai. Keleivio sėdynė yra ne šalia vairuotojo vietos, o už jos.
„Tesla“ inžinieriai teigia, kad šis sprendimas leido optimaliai išnaudoti kabinos erdvę. Tačiau šis modelis nėra gaminamas su miegojimui skirta vieta, nors neatmetama galimybė, kad kitas modelis turės ir tokią versiją.

Vilkikų gamyba prasidės 2019 metais.

Pirmasis Europoje užsakytas „Semi” sunkvežimis pateks… į Lietuvą

Girteka Logistics, viena iš žinomiausių Europoje transporto kompanijų, šiandien pirmoji Europoje užsisakiusi “Tesla Motors” vilkiką.
„Girteka Logistics nori būti ekologiškiausia kompanija ir elektriniai vilkikai – tai ateitis.“ – sako Girteka Logistics generalinis direktorius Edvardas Liachovičius.
– Šiandien Elon Musk atskleidė krovinių pervežimų ateitį pristatydamas „elektrinį žvėrį”, ir mes norime būti pirmieji jį įsigiję Europoje. Šiuo metu mes turime beveik 4 000 vilkikų, o šis „žvėriukas” bus pirmasis mūsų elektrinis vilkikas – apibendrina Edvardas Liachovičius, Girteka Logistics generalinis direktorius.

Kiek kainuoja naujas “Tesla Semi”?

Bendrovės Komunikacijos vadovas Kristianas Kaasas Mortensenas aiškina, kad įmonė kol kas nežino, kiek turės sumokėti už vilkiką.
– Mes patys dar nežinome kainos. Taip pat ir to, kiek kainuos “Semi” transportas į Lietuvą. Kol kas turėjome tik sumokėti 5 tūkst. eurų užstatą – teigia Kristianas Kaasas Mortensenas.

Jei galima tikėti Elono Musko bendrovės užtikrinimams, pirmieji “Teslos” vilkikai su „Girtekos“ logotipu išriedės į kelius jau po 2-3 metų.

Nuotraukų šaltinis: Twitter.com, lifestream.tesla.com
Šaltinis: TransInfo